Явище Христа народу (Явище Месії), А. А. Іванов
- Автор: Олександр Андрійович Іванов
- Виставлена в музеї: Третьяковська галерея
- Рік: 1837-1857
Явище Христа народу (Явище Месії) - Олександр Андрійович Іванов. 1837-1857. Полотно, олія. 540x570
А. А. Іванов (1806-1858), закінчивши Петербурзьку Академію мистецтв, отримав право на пенсіонерського поїздку в Європу і в 1831 оселився в Римі, де підійшов до думки про створення грандіозного полотна, на сюжет до якого ніхто з художників ніколи не звертався, - перше явище Месії. Художник сприйняв цей момент як вміщає весь сенс Євангелія.
Велику роль у творі відіграє пейзаж. На численних ескізах можна побачити, як все більше і більше зростає в картині значення ландшафту, в якому відбуваються події. Працюючи на панорамою світу, Іванов звернувся безпосередньо до природи, його колористичні відкриття в передачі сонячного світла і світло-повітряного середовища багато в чому визначили шукання імпресіоністів другої половини XIX століття.
матеріал взятий з сайту: http://www.clasicizm.com/muzei-rosii/kartini-rosijskih-hudozhnikiv/javishhe-hrista-narodu-javishhe-mesii-a-a-ivanov.html
Портрет графині Є. П. Ростопчина, О.А. Кипренский, 1809
- Автор: Орест Адамович Кипренский
- Виставлена в музеї: Третьяковська галерея
- Рік: 1809
Портрет графині Є. П. Ростопчина - Орест Адамович Кипренский. 1809. Полотно, олія. 61x77
Жіночі образи, створені визнаним майстром портрета О. А. Кіпренського (1782-1836), - безцінна сторінка в історії російського мистецтва. Кожен з портретів живописця підкорює дивним проникненням у глибини душі, неповторною своєрідністю вигляду, найтоншим майстерністю виконання.
У 1809 Кипренский написав два парних портрета: Графа Ф. В. Ростопчина та його дружини. Ці роботи відрізняються за масштабом.
Катерина Петрівна Ростопчина (Уроджена Протасова) за характером і поведінці сильно відрізнялася від чоловіка. Вона цуралася світського життя, одягалася підкреслено скромно. Такою вона і постала на портреті Кіпренського: закрите темне плаття, швидше підходяще прислузі, ніж пані, очіпок з тонких мережив. Ніщо в одіянні жінки не може вразити глядача, не приваблює вона і красою, проте є в її зовнішності щось привабливе. Цей одухотворений погляд, мрійливий і злегка неспокійний, створює особливе відчуття подиху життя.
Матеріал взятий із:http://www.clasicizm.com/muzei-rosii/kartini-rosijskih-hudozhnikiv/portret-grafini-e-p-rostopchina-o-a-kiprenskij.html
Комментариев нет:
Отправить комментарий